Język niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 105 mln ludzi na świecie, używa się go w czterech krajach europejskich, posługuje się nim zaś prawie 128 mln osób na świecie. Interesuje Cię nauka niemieckiego? Warszawa to świetne miejsce, by zacząć.

Kontakt

OttoSchule.pl

Solec 52

00-382 Warszawa

Telefon:+48 22 2502789

Skype: ottoschule

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co nas wyróżnia?

Indywidualizacja

 • Mini grupy (4-6 osób)
 • Program zajęć dostosowany do potrzeb i zainteresowań grupy
 • Kursy "szyte na miarę"

Profesjonalizm

 • Wysoko wykwalifikowani lektorzy
 • Lektorzy polscy i niemieckojęzyczni
 • Nowoczesne zaplecze techniczne
 • Autorskie programy nauczania

Bogata oferta

 • Kursy regularne i super intensywne
 • Kursy języka ogólnego, biznesowego i specjalistycznego
 • Kursy dla informatyków i lekarzy

Świetna oferta cenowa

 • Możliwość rozłożenia płatności na raty
 • Zajęcia już od 16 zł za godzinę!

Wir stellen ein!

Wir suchen begeisterte DaF-Lehrkräfte (Muttersprachler) zur Verstärkung unseres Teams in Warschau! Senden Sie uns einfach Ihren Lebenslauf an folgende E-Mail-Adresse: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nauka niemieckiego? Warszawa? Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej oferty kursów.

Kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych - "Niemiecki dla opiekunek"

Kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych skierowany jest do osób, które chciałyby wyjechać do pracy do Niemiec w charakterze opiekuna/opiekunki osób starszych, a nie znają w ogóle lub znają w stopniu niewystarczającym język niemiecki.

 

Kurs prowadzony jest w wersji intensywnej. Trwa on 3 tygodnie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w wymiarze 4 godzin dziennie w godzinach przedpołudniowych 9.00-12.15. Pełny kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych. Ta forma nauki jest idealna dla osób, które muszą szybko opanować język w stopniu przynajmniej podstawowym. Program przez nas przygotowany pozwala szybko opanować podstawy języka niemieckiego, doszlifować go bądź odświeżyć.

 

W ramach kursu "Niemiecki dla opiekunek" uczą się Państwo podstaw gramatyki i wymowy niemieckiej, poznają podstawowe słownictwo niezbędne w komunikacji z podopiecznym, jego rodziną, lekarzem, a także w sytuacjach życia codziennego. Staramy się przygotować Państwa językowo na różne sytuacje, w jakich można znaleźć się podczas wykonywania pracy za granicą. Kładziemy nacisk na ćwiczenie dialogów i scenek, uczymy wymowy i czytania po niemiecku, tak aby mogli Państwo swobodnie posługiwać się słownikiem papierowym i słownikami online. Prezentujemy programy komputerowe i strony internetowe, które mogą być przydatne w dalszej samodzielnej nauce języka po zakończeniu kursu.

 kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych

Program zajęć jest ściśle dostosowany do Państwa potrzeb, dzięki czemu nie tracą Państwo czasu na naukę niepotrzebnych zagadnień gramatycznych i słownictwa. Nie muszą Państwo poświęcać wielu miesięcy na lekcje, zamiast tego mogą Państwo już po 3 tygodniach rozpocząć efektywne poszukiwanie pracy.

Nasz kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych to gwarancja solidnych podstaw ogólnego języka niemieckiego, a także języka specjalistycznego przydatnego w trakcie sprawowania opieki nad osobą starszą. Dodatkowo przekazujemy Państwu wiedzę dotyczącą kultury i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych i przygotowujemy na tzw. "szok kulturowy", który często towarzyszy wyjazdowi do innego kraju. Z rozmów z wieloma byłymi opiekunkami osób starszych w Niemczech wiemy, na jakie problemy mogą się Państwo natknąć podczas sprawowania opieki i jakie zwroty językowe mogą być wówczas przydatne.

 

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanego lektora z wykształceniem filologicznym, odpowiednim przygotowaniem metodycznym i pedagogicznym, a także dużym doświadczeniem w prowadzeniu kursów niemieckiego dla opiekunek/ów osób starszych.

 

W ramach kursu "Niemiecki dla opiekunek" zapewniamy:

- materiały dydaktyczne niezbędne do nauki;

- małe grupy (4-6 osób);

- niską cenę 13 zł za lekcję!

- zaświadczenie w języku polskim i niemieckim o ukończeniu kursu.

 

Od 1 maja 2011 r. Polacy mogą podejmować legalną pracę w Niemczech. Podstawą znalezienia atrakcyjnej posady jest jednak dobra znajomość języka niemieckiego. Pracodawcy niemieccy oczekują od przyszłych opiekunek/opiekunów przynajmniej komunikatywnej znajomości tego języka. Spełniając ten warunek mają Państwo większe możliwości wyboru potencjalnego pracodawcy.

 

Kurs języka niemieckiego dla opiekunek osób starszych w naszej szkole to gwarancja wysokiej jakości za rozsądną cenę.

 

Istnieje możliwość zorganizowania kursu "niemiecki dla opiekunek" osób starszych na wyższym poziomie dla osób, które uczyły się już języka niemieckiego, jeśli tylko zbierze się odpowiednia liczba osób chętnych. Prosimy o kontakt ze szkołą.

Nasze projekty

Akcja 1: Mobilność kadry edukacji dorosłych. 

erasmus logo 2 

W ramach projektu "Więcej niż język: Trening językowo - kulturowy z języka niemieckiego" (2.11.2014-1.11.2016) nasza kadra mogła wyjechać do Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii na kursy doskonalenia zawodowego.

Więcej...

Kursy języka biznesowego

Dla profesjonalistów

Kurs języka specjalistycznego biznesowo-finansowego

language classes

 • Podstawowe zagadnienia ekonomiczne
 • Komunikacja i korespondencja biznesowa

Więcej...

 

Kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych

Daj sobie szansę!

Szkolenie językowe przygotowujące do podjęcia pracy za granicą

language classes

 • Komunikacja w języku niemieckim;
 • Słownictwo specjalistyczne;

Więcej...

Kursy dla maturzystów

Sukces gwarantowany

Specjalny program przygotowujący do matury podstawowej i rozszerzonej.

language classes

 • Ćwiczymy czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie;
 • Powtarzamy słownictwo i gramatykę;

Więcej...