Język niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 105 mln ludzi na świecie, używa się go w czterech krajach europejskich, posługuje się nim zaś prawie 128 mln osób na świecie. Interesuje Cię nauka niemieckiego? Warszawa to świetne miejsce, by zacząć.

Kontakt

OttoSchule.pl

Szkoła Języka Niemieckiego Online

Skype: ottoschule

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co nas wyróżnia?

Indywidualizacja

 • Mini grupy (3-4 osoby)
 • Program zajęć dostosowany do potrzeb i zainteresowań grupy
 • Kursy "szyte na miarę"

Profesjonalizm

 • Wysoko wykwalifikowani lektorzy
 • Lektorzy polscy i niemieckojęzyczni
 • Autorskie programy nauczania

Bogata oferta

 • Kursy regularne i super intensywne
 • Kursy języka ogólnego, biznesowego i specjalistycznego
 • Kursy dla informatyków i lekarzy

Świetna oferta cenowa

 • Możliwość rozłożenia płatności na raty
 • Zajęcia już od 28 zł za godzinę lekcyjną!

Wir stellen ein!

Wir suchen begeisterte DaF-Lehrkräfte (Muttersprachler) zur Verstärkung unseres Teams in Warschau! Senden Sie uns einfach Ihren Lebenslauf an folgende E-Mail-Adresse: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nauka niemieckiego? Warszawa? Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej oferty kursów.

Jak uczymy języka niemieckiego.

Metoda komunikatywna stawia sobie za cel wykształcenie umiejętności efektywnego porozumiewania się w sposób odpowiadający danej sytuacji. Staramy się, aby nasi kursanci już od pierwszej lekcji zaczynali mówić w obcym języku. Oprócz tego uczniowie poznają w praktyczny sposób słownictwo oraz struktury gramatyczne, niezbędne do komunikowania się w różnorodnych sytuacjach życia codziennego i zawodowego.

Wykorzystujemy najnowsze podręczniki niemieckie, uzupełniane przez materiały audio i video, a także programy komputerowe. Wiele materiałów dydaktycznych stanowią tzw. "materiały autentyczne" (artykuły prasowe, audycje radiowe i telewizyjne, formularze urzędowe itp.) umożliwiające rzeczywistą konfrontację uczniów w językiem mówionym i pisanym. Kursy językowe w naszej szkole nastawione są na wszechstronny rozwój wszystkich sprawności językowych, tj. pisania, czytania, słuchania i mówienia, przy czym główny nacisk kładziemy na ćwiczenie umiejętności komunikowania się w języku niemieckim  w różnych sytuacjach codziennych i zawodowych.

Staramy się uświadomić naszym uczniom, że język to nie tylko zbiór słówek i reguł gramatycznych, ale przede wszystkim umiejętność uzyskiwania i przekazywania informacji. Kładziemy nacisk na funkcjonalność, czyli wykorzystanie danych struktur językowych w praktyce. Przekazujemy przy tym wiedzę o kulturze krajów niemieckojęzycznych, która jest niezbędna, gdyż determinuje ona używanie języka obcego. Nasi kursanci zyskują również dodatkową motywację, aby szlifować swój język niemiecki. Warszawa dzisiaj? Jutro może Berlin, Wiedeń albo Zurych.

Na zajęciach wykorzystujemy różnorodne multimedia, a także zwracamy uwagę na bogactwo i różnorodność materiałów dostępnych w Internecie, które pozwalają na kształcenie właściwie wszystkich sprawności językowych. Zajęcia w naszej szkole językowej mają na celu m.in. uświadomienie słuchaczom, jak można efektywnie wykorzystać komputer i urządzenia mobilne w nauce języków obcych (zarówno bezpośrednio na zajęciach, jak i poza nimi).

 

Nasze projekty

Akcja 1: Mobilność kadry edukacji dorosłych. 

PL Dofinansowane przez UE POS 

W ramach projektu "W czym mogę pomóc? - Język jako klucz do integracji, sukcesu zawodowego i spełnienia osobistego" (1.08.2022-31.01.2024) nasza kadra mogła wyjechać do Niemiec i Hiszpanii na kursy doskonalenia zawodowego oraz job shadowing (obserwację pracy).

Więcej...

Kursy języka biznesowego

Dla profesjonalistów

Kurs języka specjalistycznego biznesowo-finansowego

language classes

 • Podstawowe zagadnienia ekonomiczne
 • Komunikacja i korespondencja biznesowa

Więcej...

 

Kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych

Daj sobie szansę!

Szkolenie językowe przygotowujące do podjęcia pracy za granicą

language classes

 • Komunikacja w języku niemieckim;
 • Słownictwo specjalistyczne;

Więcej...

Kursy dla maturzystów

Sukces gwarantowany

Specjalny program przygotowujący do matury podstawowej i rozszerzonej.

language classes

 • Ćwiczymy czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie;
 • Powtarzamy słownictwo i gramatykę;

Więcej...