Język niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 105 mln ludzi na świecie, używa się go w czterech krajach europejskich, posługuje się nim zaś prawie 128 mln osób na świecie. Interesuje Cię nauka niemieckiego? Chętnie pomożemy!

OttoSchule.pl

Szkoła Języka Niemieckiego

Skype: ottoschule

Co nas wyróżnia?

Indywidualizacja

• Mini grupy (3-4 osoby)
  • Program zajęć dostosowany do potrzeb i zainteresowań grupy
  • Kursy "szyte na miarę"
  • Coaching językowy

Profesjonalizm

• Wysoko wykwalifikowani lektorzy
  • Lektorzy polscy i niemieckojęzyczni
  • Autorskie programy nauczania

Bogata oferta

• Kursy regularne i super intensywne
  • Kursy języka ogólnego i języków fachowych
  • Nauka online

Jak uczymy

Nasz zespół korzysta z nowoczesnych metod nauczania, takich jak symulacje, gry sytuacyjne, studium przypadku. Korzystamy z aktualnych podręczników dla dorosłych, tekstów prasowych, a także z różnych autentycznych materiałów audio i video. W ten sposób wspieramy rozwój kompetencji językowej i komunikacyjnej umożliwiającej swobodne porozumiewanie się w różnorodnych sytuacjach życia społecznego i zawodowego.

Pracujemy głównie w oparciu o metodę komunikatywną, która pozwala na możliwie szybkie rozpoczęcie komunikacji w języku obcym. Metoda komunikatywna stawia sobie za cel wykształcenie umiejętności efektywnego porozumiewania się w sposób odpowiadający danej sytuacji. Staramy się, aby nasi kursanci już od pierwszej lekcji zaczynali mówić w obcym języku. Oprócz tego uczniowie poznają w praktyczny sposób słownictwo oraz struktury gramatyczne, niezbędne do komunikowania się w różnorodnych sytuacjach życia codziennego i zawodowego.

Nasze kursy mają na celu rozwijanie wszystkich sprawności językowych (mówienie, słuchanie, pisanie i czzytanie) oraz przygotowanie uczestników do swobodnego komunikowania się w środowisku niemieckojęzycznym. Staramy się uświadomić naszym uczniom, że język to nie tylko zbiór słówek i reguł gramatycznych, ale przede wszystkim umiejętność uzyskiwania i przekazywania informacji. Kładziemy nacisk na funkcjonalność, czyli wykorzystanie danych struktur językowych w praktyce. Przekazujemy przy tym wiedzę o kulturze krajów niemieckojęzycznych, która jest niezbędna, gdyż determinuje ona używanie języka obcego.

Nasze projekty

Akcja 1: Mobilność kadry edukacji dorosłych.

PL Dofinansowane przez UE POS